Včelie produkty - ponuka

Aktuálna ponuka

Med kvetový 950g - 8€
Včelí peľ 250g - 6€

Originálne darčekové balenie  - 37 €
viac.....

Moje výrobky Med a včelí peľ získali ochrannú známku "Regionálny produkt Gemer-Malohont"

Kontakt

Milan Krokavec
Kraskovo 81
980 26 Kraskovo
tel.0911-768758
milan@krokavec.sk

Prihlásenie/registrácia


Užívateľské meno:

Heslo:
Registrácia nového čitateľa!

Fotogaléria

Med a peľ, rôzne balenia
Včelie produkty - ponuka

MED - Náš med pochádza z tichého dedinského prostredia obce Kraskovo. Dedina sa nachádza mimo nejakej veľkej prevádzky. Med sa vytáča len 1-2x ročne, takže je v ňom zastúpený nektár od skorej jari až do konca sezóny - konca júla. Tým, že včelám nechávam celoročne dostatočné množstvo zásob - tak aj v dobe medzi znáškami, alebo v nepriaznivom počasí nemajú problém s potravou a aj keď sa to prejavuje nižšími znáškami - odráža sa to v lepšom zdravotnom stave včelstiev.
     Okrem klasického kvetového robím aj pastovaný med. Prirodzenou vlastnosťou každého medu je kryštalizácia. Podľa podielu glukózy a fruktózy v mede niektoré kryštalizujú rýchlejšie (jarné medy), niektoré neskôr (Agátový). Práve kryštalizácia sa využíva pri výrobe pastovaného medu. Jedná sa vlastne o riadenú kryštalízáciu, včelár po vytočení vidí, že med začína kryštalizovať, tak ho premiešava pár minút niekoľkokrát denne a tým sa rozbíjajú veľké kryštáliky. Keď už veľmi hustne, naplní sa do poharov kde "dôjde" - t.j. úplne stuhne. Výsledná farba je biela až žltá a konzistencia ako maslo. Žiadne kryštáliky, ktoré by chrúmali pod zubami sa v ňom nenachádzajú. Pastovaný med je vhodný na natieranie na chlieb, pretože oproti tekutým netečie. Čo oceňujú hlavne deti.
Med pochádza výhradne od našich včiel, nekupujeme a ani nepredávame cudzi med. So včelami nekočujeme, sú na pevnom stanovišti.
Med sa okrem štandardného balenia 950g (na obrázkoch) dodáva aj v iných menších baleniach - už od 30g -podľa aktuálnej ponuky - informujte sa.

Kvetový med

Med kvetový

        

Med pastovaný

Včelí peľ - Včelí peľ je ďalší produkt od našich včielok. Odoberá sa v čase, keď ho je v prírode prebytok. Včelí peľ sa mrazí, suší a následne dôkladne čistí.

Vedeli ste o tom, že tak obyčajná surovina ako peľ má neuveriteľne úžasné účinky pre naše zdravie? Je to najväčší antioxidant, ktorý sa nachádza v prírode. Obsahuje nielen prírodné antibiotiká, ale aj esenciálne aminokyseliny, minerály, zdravé tuky, vitamíny a proteíny. Tento unikátny kokteil živín je vynikajúci pre všetkých aktívnych ľudí, pretože dodáva energiu, reguluje hladinu cukru v krvi a pomáha pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe. Úžasné, však? :) Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí začínajú svoj dník ranným rituálom, ako napr. len pohárom čistej vody alebo tej citrónovej, tak mám pre vás malú zmenu. Čo by ste povedali na včelí peľ? Naštartuje metabolizmus hneď z rána a dodá mu všetko potrebné na úžasný deň :)
Viac informácií sa dočítate tu:

Včelí peľ

Včelí peľ


Systém: PHPRS   Layout: Rambling Soul    Pre phpRS upravil: JoeSoft